איך להאריך את חיי הבגדים שלך?

האם יש משהו גרוע יותר מאשר פריט הלבוש האהוב עליך שנהרס אחרי כמה כביסות בלבד? זה יכול להיות די מתסכל – במיוחד כאשר מדובר בפריט לבוש יקר או סנטימנטלי. אבל אל תאבד תקווה! למרבה המזל, ישנן מספר דרכים להאריך את תוחלת החיים של הבגדים שלך כך שתוכל ליהנות מהם כמה שיותר זמן. בפוסט שלהלן, נשתף כמה טיפים וטריקים שימושיים כדי להפיק את המרב מהבגדים שלך. בואו לצלול פנימה!

עקוב אחר ההוראות על תוויות טיפול

למרות שזה נראה מובן מאליו, זה חשוב! בתפר הפנימי של הבגד תפורות תוויות טיפוח המכילות הוראות כיצד להאריך את חיי הבגדים שלך וכיצד לטפל בהם בצורה הטובה ביותר. על ידי ביצוע ההוראות על תוויות הטיפול, אתה יכול להוציא הרבה יותר בלאי מהבגדים שלך, כך שלא תצטרך לקנות תחליפים לעתים קרובות כל כך. אם, מכל סיבה שהיא, לפריט הלבוש אין תווית או שההוראות דהויות, עדיף לכבס ביד ולא לייבש במייבש ליתר בטחון, יש לייבש במתקן כביסה מתקפל.

אי מילוי הוראות הטיפול עלול לגרום לתוצאות הבאות:

 

הבגד מתכווץ

דהיית צבע

כתמים ושינוי צבע

בחר את ההגדרה הנכונה במכונת הכביסה שלך

האם כיבסת פריט לבוש חדש רק כדי שייצא מהמכונה ונראה כאילו יש לך אותו כבר שנים? אם אתם תוהים כיצד לשמור על מראה חדש של בגדים לאחר הכביסה, תשמחו לדעת שלפעמים, כל מה שצריך הוא לבחור את הגדרות הכביסה הנכונות.

לרוב מכונות הכביסה והמייבשים יש שלוש אפשרויות הגדרות שעליך לעשות לפני שתתחיל להעמיס כביסה:

 

גודל עומס או מפלס מים

טמפרטורת המים

מחזור

 

כדי לבחור את גודל הטעינה המתאים, הסתכלו על רמת הבגדים בתוך התוף של מכונת הכביסה שלכם. משם, בחר 'קטן' אם הוא רבע מהדרך מלא ו'בינוני' אם הוא חצי מלא.

עבור טמפרטורת המים, השתמש בזה כמדריך:

 

מים קרים: זה אידיאלי עבור בגדים מלוכלכים קלות, צבעים כהים ובדים עדינים.

 

מים חמים: זה הכי טוב עבור סדינים, ג'ינס, גרביים ובגדים אחרים העשויים מבד כותנה.

נקי בגדים רק בעת הצורך

כביסה של הבגדים שלך לעתים קרובות יותר ממה שאתה צריך יכול לגרום להם לאבד צורה ולצבעים בבד לדהות. אז בעוד את הבגדים שאתה לובש לעבודה או לבית הספר, כמו גם בגדים שנוטים להזיע או מלוכלכים במיוחד, יש לכבס לאחר לבישה אחת, סוגים אחרים של בגדים לא צריכים להיות.

 

לדוגמה, מעילי חורף ניתן לכבס או לניקוי יבש פעם בעונה, וחליפות ניתן ללבוש כמה פעמים לפני שאתה צריך לקחת אותם לניקוי יבש. מומלץ לכבס ג'ינס לאחר שלושה שימושים ופיג'מה לאחר שלושה עד ארבע פעמים, שכן פעולה זו יכולה להאריך את תוחלת החיים של הבגדים.

 

כמובן, יש יוצאים מן הכלל. לכלוך ופסולת יכולים לפעול כמו נייר זכוכית על הבגדים שלך, להרוס את הסיבים ולבסוף לגרום לחורים. אם לבשת את הג'ינס שלך רק פעם או פעמיים אבל הם התלכלכו בצורה יוצאת דופן, עדיף לנקות אותם במקום ללבוש אותם שוב. בנוסף, בגדים עם כתמים צריכים לעבור טיפול נקודתי, לכבס ולייבש בהקדם האפשרי.