אילו סוגי סרטונים יכולים להשפיע על החלטות קניית B2B?

הפקת וידאו מקצועית עומדת במרכז השיווק המבריק. 76% מהחברות משתמשות כעת בסרטונים כדי למשוך ולשמור על תשומת הלב של לקוחות B2B.

בעוד שסרטונים מחזיקים בכוח קנייה עצום, חשוב למדר קהלים שונים ולמקד אותם בהתאם. החלת אותה אסטרטגיה על לקוחות B2B ו- B2C היא מתכון לאסון.

B2B לעומת B2C: מדוע זה חשוב?

להרבה עסקים נוטים להיות אסטרטגיית שיווק וידיאו יחידה לכל הלקוחות – צרכנים ועסקים. זה יכול להזיק שכן צרכנים ועסקים חושבים אחרת.

שיווק B2B (עסק לעסק) צריך להיות מונע היגיון, ואילו שיווק B2C (עסק לצרכן) עובד בצורה הטובה ביותר כאשר פונים לרגשות באמצעות העברת הודעות פשוטות, מהנות וקלות.

בניגוד לצרכנים בודדים, עסקים כבר נמצאים במשחק ומבינים את פעולתו. כדי לגבש אותם, תוכן הווידאו שלך צריך להיות מקצועי, מכוון לתעשייה.

התמקדו בחינוך לעומת בידור.

המשך לקרוא את חמשת הסוגים של סרטוני שיווק ב- B2B שלא רק שיגבירו את המותג שלך אלא גם יאיץ את המכירות.

  1. סרטונים מכירתיים מידי

סרטון וידאו עם שפע של מכירות וגימיקים שמעניינים את תשומת הלב עשוי להיות ויראלי ויושב טוב עם הצרכנים, אך עדיף להימנע מאסטרטגיה זו בעת מיקוד לעסקים.

הכוונה מאחורי יצירת תוכן וידאו מרתק עבור צרכנים בודדים היא למשוך את תשומת ליבם. זה לא המקרה כשמדובר בעסקים. הם כבר צופים בסרטון שלך מכיוון שהיה צורך עז. פתיחתם עם תוכן וידיאו מרגש ומשכנע לא תשיג כלום וסביר להניח שהם יצאו מהסרטון.

למרות שאתה צריך לשמור על גרפיקה נקייה ומרתקת חזותית, הימנע מללכת מעל לראש כפי שהיית עושה עבור צרכנים בודדים.

  1. סרטונים עם מידע בשפע

שלא כמו צרכנים בודדים, עסקים מחפשים מומחיות.

ספק מידע רלוונטי ככל האפשר בלי שהסרטון יהיה ארוך מדי או יבש. בזמן שאתה מכוון לעסקים, הם עדיין בני אדם בסוף היום. יתכן שיש להם פרקי תשומת לב ארוכים יותר מאשר צרכנים ממוצעים, אך זה לא מעניק לך את החופש להפיק סרטון בן 10 דקות.

  1. סרטונים ספציפיים לתעשייה

למרות שאולי לא תסתבך במגמות בתעשייה כשאתה מתמקד בצרכנים בודדים, זה משהו שאתה בהחלט רוצה להתמקד בו כשאתה מתמקד בעסקים.

הסרטון שלך אמור לכסות את כל בסיסי התעשייה החשובים. הצע ידע פנימי, במידת האפשר, בכדי להציג את המומחיות והניסיון שלך.

  1. סרטונים שקובעים עדיפות לתכונות על פני יתרונות

אסטרטגיית שיווק הווידאו שלך ב- B2B צריכה להיות מכוונת-תכונה לעומת מכוונת-תועלת. הודע לעסקים על מה שאתה מציע, לא על איך הם ירוויחו מכך – הם כבר יודעים את זה.

לדוגמה, אם אתה מוכר יוגורט פירות, מאפיין היה מציין שהיוגורט "מלא בחלבון", ואילו תועלת מציינת שזה יגרום לך 'להיות יותר מרוצה'.

  1. סרטונים המתמקדים ביתרונות לטווח הארוך על פני שביעות רצון לטווח הקצר

עסקים מחפשים השקעה לטווח ארוך. אמנם ייתכן שתצליחו עם סרטון שמתמקד ביתרונות לטווח הקצר כשאתם מתמקדים בצרכנים בודדים, סביר להניח שאסטרטגיה זו לא תעבוד עבור עסקים.

לדוגמה, אם אתה מוכר קרם, הימנע מלציין את הברור מאליו. בניגוד לטענה שהמוצר "יהפוך את העור לרך יותר", קבע שהוא "ימנע יובש בעור" בטווח הרחוק.

רוצה תובנה נוספת כיצד להחיות את אסטרטגיית הווידאו שלך ב- B2B? צור קשר עם חברתנו – אחת החברות המובילות בתחום הפקת הווידיאו.