כתיבת תסריט: מדוע זה חשוב להפקת וידאו

זה מה שקורה כשאין לכם תסריט!

בתור אחת מחברות הפקת הוידאו המובילות בישראל, אנו יודעים שצילום ללא תסריט דומה לבניית בית ללא שרטוט אדריכלי – מה שיוצא זה צריף מרושל עם בסיס רעוע, רצפות חורקות וגג שכנראה נראה ממנו דליפות רבות.

ללא תסריט, כל תהליך הפקת הוידאו צפוי להיכשל. אם אין לכם מושג מה הנושא של הסרטון ואין לכידות לכאורה בסרטון עצמו, כל המאמץ והמשאבים שהשקעתם בפרויקט הזה יירדו לטמיון.

בואו ננסה להבין מדוע כתיבת תסריטים היא חשובה מאוד וכיצד היא יכולה לשנות כל תהליך ההפקה לטובה.

תסריט משמש כלי תכנון לסרטון

האם ראיתם פעם צייר מתחיל לצייר לפני שהוא רושם את הקווים הכלליים על הבד? כנראה שלא. לפני שאתם מתחילים ליצור את יצירת המופת שלכם, אתם צריכים תוכנית. באופן דומה, תסריט משמש ככלי תכנון שמתאר על מה יהיה התוכן של הוידאו ואיזה כיוון הוא ייקח. החל מהדגשת המיקומים של כל סצנה וכלה בקביעה אם voice over הוא רעיון טוב יותר מקריינות על המסך, תסריט מניח את היסודות הבסיסיים לכל הפקת וידאו.

מלבד זה, הוא מתאר כמה זמן הסרטון יהיה וכמה מפורט הוא צריך להיות לצורך מסירה קוהרנטית של ההודעה שלכם.

תסריט מתווה את מבנה הסיפור

לא משנה לאיזה ענף שייך העסק שלכם או באיזה סוג של הפקת וידאו אתם מעוניינים, אתם זקוקים למבנה סיפור; ומבנה זה מובהר בעזרת תסריט. ממה שקורה בכל צילום של סצנה, תסריט נותן לתהליך הפקת הוידאו מטרה – שבלעדיה הסרטון יהיה חסר תוחלת.

על ידי מיצוק קו העלילה, התסריט מבטיח לגרום לתגובה חיובית ורגשית מהקהל, ואז להניע אותו לעסוק במותג שלכם.

תסריט מסייע לפעולה חזותית

אחד ההיבטים שזוכים להתעלמות בכל מה שנוגע לתסריט בהפקת וידאו הוא האופן שבו הוא מסייע בפעולה החזותית על ידי מתן תחושת כיוון. באמצעות מיפוי של כל סצנה לפני, צוות ההפקה יודע בדיוק מה נדרש בתפאורה כתצוגה או אביזרים.

לדוגמה, אם אתם מצלמים סרטון פרסומי, תסריט ידבר על מיקום המוצר וכיצד הוא משלים את שאר הקריינות או את הדיאלוג לחוויה מרתקת.

לרוע המזל, עסקים שמחפשים לקדם את המוצרים והשירותים שלהם כדי לחזק את תדמית המותג שלהם, כמעט ולא מצליחים למצוא מישהו שמצויד היטב כדי להתמודד עם ההישג המורכב של תסריטאות.

אם אתם נמצאים במצב דומה ומחפשים תסריטאי מומחה וחברת הפקת וידאו מקצועית, אנחנו יכולים לעזור לכם.

אנו חברת הפקות שיוצרת סרטוני תדמית איכותיים ביותר. אנו מציעים ללקוחותינו הפקת וידאו, סרטוני מותג, סרטי תדמית ושירותי תסריטים. צרו איתנו קשר עוד היום!